Fiatalos lendülettel vettük az akadályt, hat gólos győzelmet arattunk ...

Beharangozó: Telekom Veszprém – AGROFEED ETO-SZESE

Szombaton a Liga Kupa sorozatban ezúttal a Telekom Veszprém otthonába ...
0

Utánpótlás helyzetjelentés - Ifjúsági I. osztály

október 29th, 2019
Félúton járnak utánpótlás csapataink a bajnokság őszi szezonjában, ...

Az NBI/B férfi felnőtt Nyugati csoportjában vasárnap kerül megrendezésre a 13. forduló, melyben a Pécsi VSE csapatát látjuk vendégül a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

Rendkívül fontos pontokért fog harcolni a csapat, hiszen a hetedik helytől mindössze két pontnyi távolságra van a dobogó legalsó fokát elfoglaló Tatai AC. Vasárnap este 18 órakor a tabella pillanatnyilag tizedik helyén tanyázó pécsieket fogadjuk, akiket ősszel nehéz körülmények között, egy góllal tudtunk legyőzni Mohácson. Ez a csapat évek óta a "mumusunk", azonban hazai környezetben viszonylag magabiztos gőzelmeket arattunk a Szente Gábort is soraiban tudó Pécsi VSE ellen. A rutin tehát az ellenfél csapatában is jelen van, küzdős, hajtós mérkőzésre számíthat a Magvassyba kilátogató publikum. Az ellenfelünk ebben a szezonban mindössze három győzelemmel és egy döntetlennel büszkélkedhet, emellett azonban nyolcszor szenvedtek vereséget. A Budai Farkasok elleni vereségünket követően hazai pályán javíthatunk tehát, és szerezhetünk két pontot.

Győri-Dani Dávidot kérdeztük a közelgő mérkőzésről és az esélyekről:

"Sajnos a rajt nem úgy sikerült ahogyan szerettük volna, és vereséggel indítottuk a tavaszi szezont. Nincs időnk a sebeink nyalogatására, hiszen újabb kemény feladat vár ránk. Hétvégén azt a Pécset fogadjuk a bajnokságban, akik régóta erősítik már az NBI/B-Nyugati csoportját. Az első fordulóban ők is vereséget szenvedtek, de remek nyitott védekezésükkel sikerült meglepniük a PLER-t és mindössze 22 gólon tartaniuk az egyik dobogóra is esélyes csapatot. Kulcskérdés lesz ennek a védekezésnek a hatékony megbontása, illetve a helyzetek értékesítése az első osztályban hosszú évekig pallérozódó Szente Gáborral szemben. Hazai pályán nekünk kell diktálni az iramot, melyben remélem nagy segítségünkre lesz a szép számban kilátogató hazai publikum."

NBI/B férfi felnőtt XIII.forduló

2020.02.23. vasárnap 18 óra

AGROFEED ETO-SZESE - Pécsi VSE

Helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr

Vasárnap a Budaörsi Sportcsarnokban kezdtük meg az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának tavaszi szezonját.

A mérkőzést a Papp, Győri-Dani, Sokoray, Goór, Koávcsovics, Paár, sorral kezdte meg csapatunk, a kapuban Nahajjal. Az első támadásunkból Sokoray büntetőt érő egyéni akcióját követően, Győri-Dani hétméteres értékesítésével meg is szereztük a vezetést. Ezt azonban három gyors hazai találat követte (5. perc 3-1). Nahaj távoli lövéseket hárított, azonban a hazaiak így is 6-3-as vezetésre tettek szert, két emberhátrányos periódusunkat követően. Deáki István a 17. percben kénytelen volt időt kérni, hiszen ez alatt az idő alatt mindössze négyszer találtunk a Farkasok kapujába. Támadásban érkezett Czene és Schneider, akik jó cserének bizonyultak, hiszen öt perc alatt, előbbi kétszer, utóbbi egyszer talált a kapuba (22. perc 11-7). A 25. percben rossz csere miatt kettős emberhátrányba kerültünk, ezt kihasználva ellenfelünk immár hat gólosra növelte előnyét (13-7). Az utolsó percekben már csak egy gól esett, a félidei eredmény 13-8.

A második játékrészre Deáki István a Papp, Németh, Schneider, Goór, Czene, Kőhalmi sort küldte pályára, kapuban továbbra is Nahajjal. A hazaiak góljával kezdődött az második harminc perc, így már hét góllal vezettek a Farkasok. Annak ellenére, hogy Kovácsovics zsinórban háromszor is eredményes tudott lenni, a hazaiak minden támadásukból gólt szereztek és a vezetést nem adták ki a kezükből. Tíz perc elteltével a védekezésünk látványosan keményebb lett, így a csereként érkező Pulainak is több könnyű védése volt. A gyors indulásból szerzett gólokkal felzárkóztunk 21-18-ra, erre a hazaiak válasza egy időkérés volt. Az időkérést követően Czene góljával újabb lépést tettünk az egyenlítés felé (46. perc 21-19). Támadásban változtatott Deáki mester, egyszerre két irányítóval próbálta meg felgyorsítani a játékunkat, érkezett Sokoray, Schneider mellé. Az 50. perchez érkezve ismét hat gólos volt a hazaiak előnye miután négy gyors gólt szereztek (25-19). Kovácsovics és Schneider percei voltak a következők, mindketten kétszer voltak eredményesek, majd a frissen pályára lépő Fekete is kapuba talált (55. perc 27-24). Eközben a védekezésünket és támadásunkat is megváltoztattuk, 4-2-es védekezéssel és 7-6 elleni támadójátékkal próbálta meglepni ellenfelünket Deáki István. Többször is sikerült ebben a felállásban gólt szerezni és a mérkőzés végére két gólra felzárkózni. Végeredmény: 30-28.

Deáki István: „Az első félidőben elkövetett hibákból keletkezett hátrányt a második félidő küzdelmes játékával sem tudtuk kompenzálni”

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE  30-28   /13-8/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi 2, Győri-Dani 1, Goór, SCHNEIDER 6, KOVÁCSOVICS 10, Vékony, Lakosy, Czene 5, Papp 2, Paár, Németh, Fekete 1; Edző: Deáki István.

Kiállítás: 12 perc

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt XII.forduló

2020.02.23. 18:00

Agrofeed ETO-SZESE – Pécsi VSE

Vasárnap a tabella ötödik helyezettjéhez látogatunk el, ahhoz a csapathoz, akik az első őszi mérkőzésünkön meglepő módon egy gólos győzelmet arattak a Magvassyban (25-26).

A negyedik helyről indulunk neki a tavaszi szezonnak, hét győzelemmel és négy vereséggel a hátunk mögött. Nem lesz egyszerű a kezdés, hiszen a Budai Farkasoktól idén kétszer; az NBI/B-s bajsokságban és a Magyar Kupában is vereséget szenvedtünk. Nagy szüksége lenne a csapatnak egy jó kezdésre, hogy ez megadja a lendületet a folytatáshoz és a szezon végén ismét dobogós helyen végezzünk.

Kovácsovics László pár mondata a bajnokság folytatása előtt:

"Sportolóként természetesen minden vereség nagyon fájó, a hazaiak különösen fájtak ősszel. Ráadásul azt gondolom, hogy a tavalyi évtől egyre többen vannak kint a mérkőzéseken, elsősorban nyilván az utánpótlásunk és a hozzátartozó családok, barátok. Mivel egyre több az a hazai mérkőzés, amelyen 500-600-an is kint vannak, különösen fájó elveszíteni egy-egy nagyobb csatát, de azt gondolom, hogy a csapat készen áll a folytatásra és szeretnénk ezt a tendenciát megfordítani és a hazai mérkőzéseket megnyerni. Azt gondolom, hogy a bajnokság tizenkét csapatából mindenki ellen van esélyünk, mindenkit meg tudunk verni és sajnos az a hátrányunk, hogy mindenkitől ki is tudunk kapni. Úgy érzem, hogy elég hullámzó a teljesítményünk. Annak ellenére, hogy idegenbe megyünk mi nyerni megyünk és el szeretnénk hozni a két pontot a Budai Farkasoktól. A csapat lelki állapotának is óriási szüksége van most arra, hogy győzelemmel kezdjük ezt a félévet."

Hajrá AGROFEED ETO-SZESE!

Hajrá Győr!

2020.02.16. vasárnap 16 óra

Budai Farkasok – AGROFEED ETO-SZESE

helyszín: Budaörsi Városi Uszoda és Strand

Az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjában ezen a hétvégén folytatódik a mérkőzések sora. A kezdés előtt klubunk elnöke, Auer Károly és csapatkapitányunk, Kovácsovics László a GyőrPlusz rádió vendégei voltak.

Egy kis őszi értékelés és jövőbe tekintés is belefért a beszélgetésbe, íme az interjú:

Nagy Roland: Beszéljünk egy kicsit először az idénynek az első feléről, mert a téli szünet után nemsokára elkezditek a bajnoki szezonnak a második felét. Mi történt az elején? A tabellán jelenleg a negyedik helyen áll a csapat; hét győzelemmel és négy vereséggel, még ott vagytok az élbolyban.

Auer Károly: Ez így van, gyakorlatilag ebben az évben az történt, amit már tudunk, hogy nekünk mi a hátrányunk. Az, hogy a csapatnak az egyik fele munkából érkezik edzésre, a másik pedig a tanulás mellett kézilabdázik. Hála istennek egyre több egyetemista fiatal van a csapatban, de pontosan ez a hátrányunk is a többiekkel szemben. Akik előttünk vannak a bajnokságban, itt a Veszprémi KKFT-Felsőörsre illetve a Balatonfüredre gondolok elsősorban. Ők pont abban jobbak, hogy ők többet tudnak edzeni és ez meglátszik a mérkőzéseken. Sajnos a négy vereségből három hazai környezetben történt, ami fájó részemre hiszen a sport ilyen, ki lehet kapni, de azért itt Győrben nem szerencsés. Én bízom a srácokban, hogy a tavasszal ez a tendencia megfordul. Bár nem leszünk könnyű helyzetben ötször játszunk itthon és hatszor idegenben, de bízom a srácokban. A felkészülés jól sikerült, Deáki mester a szokásos keménységgel próbálta felkészíteni a srácokat a tavaszi szezonra. Én bízom bennük, hogy ezt meg fogjuk tudni oldani és a dobogón végzünk idén is.

NR: Milyen volt ez az őszi szezon játékos szemmel, a pályáról nézve?

Kovácsovics László: Sportolóként természetesen minden vereség nagyon fájó, a hazaiak különösen fájtak. Ráadásul azt gondolom, hogy a tavalyi évtől egyre többen vannak kint a mérkőzéseken, elsősorban nyilván az utánpótlásunk és a hozzátartozó családok, barátok. Egyre több az a hazai mérkőzés, amelyen 500-600-an is kint vannak, így különösen fájó elveszíteni egy-egy nagyobb csatát, de azt gondolom, hogy a csapat készen áll a folytatásra és szeretnénk ezt a tendenciát megfordítani és a hazai mérkőzéseket megnyerni.

Orosz Sándor: Többször szóba került az, hogy kikaptatok, de nem sebeket nyalogatni jöttetek ide hozzánk. Sőt ahogy nézem, és ami számomra nagy kérdőjel mindig, hogy a szurkolók mit szólnak, a szurkolók mit mondanak. Az AUDI ETO KC esetében is bele szoktam olvasni a kommentekbe, hogy kígyót, békát, tücsköt, bogarat, mit hord össze adott esetben a szurkolói közeg. Én azt látom a ti Facebook oldalatokon, hogy oké, hogy benyeltetek néhány vereséget, hazai pályán nem szép dolog, ejnye-bejnye. Ugyanakkor azt látom, hogy azért a szurkolók a csapat mellett vannak, ugye ez megmutatkozik abban, hogy kimennek a mérkőzésre vagy pedig akár egy-egy kommentben, egy-egy likeban. Tehát azért a bátorításból nincs hiány.

KL: Igen, igen szurkolók vannak tényleg, mivel a saját játékosaink ülnek a lelátón, mondhatjuk azt, hogy nagy ETO-család vagyunk. Olyan hangulatot teremtenek a végeredménytől függetlenül, hogy biztosak vagyunk abban, szeretnek minket. Biztos vagyok benne, hogy ebben a szezonban is rengetegen lesznek, úgyhogy az a minimum, hogy mindent megteszünk, hogy itthon tartsuk majd a két pontokat, illetve a negyedik helyről szépen lassan felfelé araszolgassunk.

NR: A célokról beszéljünk egy kicsit, milyen célokkal vágtatok neki ennek az idénynek, mert amikor jöttök az év eleji beszélgetésre akkor mindig megkérdezzük, hogy „Na mikor lesz már feljutás ebből?”. Nyilván erre higgadt, átgondolt választ kell adni, de mi volt a cél az idény elején, illetve ez most közben változott-e, változik-e?

AK: Mint minden évben, azt gondolom ezen nem változtatunk, a cél továbbra is az NBI. Hiszünk abban, hogy ha sikerülne ez a tervünk, akkor a mágnes elv megfordulna, és a tehetségeinket nem vinnék el a nagyobb klubok. A másodosztályban nem tudjuk ezeket a fiatalokat megtartani, ráadásul már a megkeresés nemcsak az utánpótláskorú játékosok felé, hanem az edzők felé is érkeznek. Hála istennek most már három kollégának is sikerült elvégeznie a B licenszes képzést. Azt érezzük, hogy a magyar kézilabdában hiányzik a tehetség és hiányzik a jó szakember is. Én bízom benne, hogy az eddigi munkánk itt tartja legalább a kollégákat, ha a srácokat nem is. Viszont a visszajelzés ezektől a gyerekektől az, hogy nekik zöld maradt a szívük és hogyha sikerül az NBI akkor ők lesznek az elsők, akik visszajönnek Győrbe. A januári férfi kézilabda Európa-bajnokságon három nem is akármilyen győri kötődésű srác játszott. Igazából egy Bánhidi Bence most már nem a magyar kézilabda, hanem a világ kézilabdájának óriási tehetsége. Éppen most volt 25 éves Bence, tehát azért még jócskán van benne, de ott van mögötte egy Rosta Miki, ott van a Hornyák Peti aki szintén győri és a juniorválogatottban is ott van Vajda Huba. Ráadásul azért jócskán vannak olyan győri srácok, akik serdülő válogatottak.

OS: De akkor ezek a telefonszámok ott vannak nálad, hogyha adott esetben sikerülne az, amiről évek óta faggatunk és kérdünk, hogy mikor lesz ott a premier csoportban a csapat, akkor azért fel tudod hívni őket, hogy lenne egy hely fiúk?

AK: Nem is kell hívnom őket, szinte napi kapcsolatban vagyunk. Vagy a nevelő edzőjükkel kommunikálnak, vagy az is előfordul azért, hogy nekem írnak Messengeren, hogy figyelik az eseményeket Győrben nagyon örülnek neki, hogy van egy stabil hátterünk. Ezt próbáljuk meg úgy építeni a kollégákkal, akik ebben dolgoznak, hogy ez az 500-600 néző az egy-egy becsúszott vereség ellenére sem tücsköt, bogarat szór ránk, hanem biztat minket, hogy kitartás és folytassuk ezt az utat. Bízunk benne, hogy az utánpótlásunkból tudunk majd azért építkezni.

NR: Lesz változás az NBI/B-s felnőtt csapat játékos keretében? A szezon eleje az, amikor nagyobb változások vannak egy-egy csapatban, de azért így a téli szünet kapcsán is előfordul néha.

AK: Sajnos ez az év a sérülésekről is szólt, a fiatalok nem tudtak igazából hozzászólni, hozzátenni az őszi szezonhoz. Bízunk benne, hogy például Mátés Pisti súlyos betegségét követően felépül és tudja majd segíteni a felnőtt csapatot. Nagy Martin gyakorlatilag már megmutatkozott ott a jobb szélen, Lakosy Máténak pedig sajnos eltört a bokája, most sérüléssel bajlódik de éppen a minap írt rám, hogy mindent megtesz azért, hogy az első fordulókban már visszajöjjön. Van még potenciál a csapatban, ezzel együtt nem könnyű Deáki mesternek a helyzete hisz azért a fiatalok még az NBI/B-ben is tanoncok. Itt az idősebb játékosoktól kell még egy kis plusz, gondolok itt elsősorban egy Németh Gabáborra. Hadd hozzam itt szóba azért, hogy nemcsak az a hátrányuk, hogy munka, hanem ami örömteli, hogy az ősszel „szaporodtunk” is. Az ETO-család három kisbabával bővült, Pulai Dávidnak és Németh Gabinak kislánnyal, illetve Kovácsovics Lackó, a csapatkapitány egy fiúval ajándékozta meg az ETO-családot.

OS: Előbb-utóbb közülük azért néhányan reméljük, hogy az ETO-ban kötnek majd ki. Ne menjünk el mellette szó nélkül, hogy három baba született az ETO-családba. Ezúton kívánunk nagyon-nagyon sok boldogságot a családnak és jó egészséget mindenkinek. Ugyanakkor foglalkozzunk a meccsekkel, mert a feladat egyszerű, gyerekek, meg kell nyerni a következő meccseket. Ha jól tudom ezen a hétvégén a negyedik és az ötödik csap össze, ráadásul úgy, hogy azonosak a pontszámok. Azt gondolhatnánk, hogy azonosak az esélyek is.

KL: Azt gondolom, hogy a bajnokság tizenkét csapatából mindenki ellen van esélyünk, mindenkit meg tudunk verni és sajnos az a hátrányunk, hogy mindenkitől ki is tudunk kapni. Úgy érzem, hogy elég hullámzó a teljesítményünk, az elmúlt szezon eredményeiből ezt a következtetést bármelyikünk le tudja vonni. Annak ellenére, hogy idegenbe megyünk mi nyerni megyünk és el szeretnénk hozni a két pontot. Azt gondolom, hogy a csapat lelki állapotának is óriási szüksége van most arra, hogy győzelemmel kezdjük ezt a félévet.

NR: Ha feljutó helyen végeznénk akkor vállalnátok-e az NBI-et? Meg van-e az alapja, vagy mi az, ami kellene hozzá, hogy nyugodt szívvel el tudjon vállalni egy ETO egy NBI-et?

AK: Nem csak rajtunk múlik, de amióta Dr. Bartha Csaba az Audi ETO elnöke, egyre jobb a kapcsolatunk, egyre inkább a kézilabda kerül előtérbe amikor beszélgetünk, A GYŐRI KÉZILABDA. Nem csak lányok és nem csak fiúk külön, hanem A GYŐRI KÉZILABDA, és ezt szeretném kihangsúlyozni. Egyre jobb a kapcsolatunk, sokat ötletelgetünk és én nagyon reménykedem abban, hogy Csaba mellettünk van és segít abban, hogy megoldjuk ezt az NBI-et. Azt gondolom a város részéről is egyre nyitottabb a kérdés, nagyon örülök neki, hogy Petrov Iván lett a sportért felelős személy. Sokat látott, sokat tapasztalt nemzetközi szinten is, egy-egy jó hangulatú beszélgetésen vagyunk túl, reménykeltő mindenképpen.

NR: Laci ez tőletek is kérdés, a játékosok felől is van egyfajta nyomás Kareszékra, a klubvezetésre, hogy kellene az a cél?

KL: Elsősorban természetesen az utánpótlás miatt óriási szükség lenne rá, és itt nem Vajda Hubától vagy Bánhidi Bencétől akarom elvenni az elért sikereket, illetve érdemeket, de itt az utánpótlásunkban szerintem nagyon komoly nevek lesznek még, én nagyon bizakodom. Például a serdülő válogatottnál, az egyik kapusunkat Pedersen Benjámint a Szeged csábítja. Nagyon sok kis játékos van még akik előtt nagyon komoly jövő állhat és ahhoz nagy szükség lenne itt egy első osztályú klubra, hogy bontogassák a szárnyukat és felfigyeljenek rájuk.

NR: Itt a beszélgetés végére még jegyezzük meg, hogy az NBI/B nyugati csoportjában a hétvégén kezdődik a bajnokság, az ETO a negyedik helyről vág neki a szezon második felének idegenben. Az első hazai meccs pedig mikor is lesz?

AK: Az első hazai meccs a rákövetkező hét vasárnapján, a Pécsi VSE ellen lesz a Magvassyban 18 órakor.  Nem lesz egyszerű a pécsi csapat ellen sem, az az igazság, hogy sok rutinos játékossal rendelkeznek. Pécsen mindig megszenvedtünk, Győrben azért többé-kevésbé magabiztos győzelmet arattunk ellenük. Én bízom benne, hogy egy Budai Farkasok elleni két pont után a Pécsen is átrohanunk.

Végleges felnőtt csapatunk NBI/B-s programja a tavaszi szezonra, ezúttal öt hazai és hat idegenbeli mérkőzés vár a fiúkra.

HAJRÁ GYŐR!

Szombaton a Telekom Veszprém csapatát fogadtuk a Liga Kupa keretein belül.

Szokatlan időpontban és helyszínen léptünk pályára ezen a napon, hiszen az Audi Arénában 11 órakor kezdődött az összecsapás. Deáki István tanítványait a Papp, Győri-Dani, Goór, Sokoray, Czene, Paár összeállításban küldte pályára, kapuban Pulaival. Bekezdett az elég rövid kispaddal érkező veszprémi csapat, az ötödik percben már 1-4-re vezettek. Tíz percet követően még mindig négy gólos előnyben voltak, azonban Schneider beállásával megkezdtük a felzárkózást, a 14. percben Pulai egészpályás góljával 7-7-re módosította az eredményt. Sorozatosan jó védekezést mutattunk, amikor Paár többször is gyors indulásból tudott eredményes lenni. Ezt követően a fiatalok is pályára léptek, Vékony és Fekete kapott játéklehetőséget. A 20. perchez érkezve fej-fej mellett álltak a csapatok és annak ellenére, hogy háromszor is emberhátrányba kerültünk, Fekete, Németh és Papp góljaival tartani tudtuk a döntetlen eredményt. Félidei eredmény 14-14.

A második félidőt a Kőhalmi, Vékony, Sokoray, Fekete, Németh, Nagy összeállításban kezdtük meg, kapuban Nahajjal. Jó védekezéssel és fantasztikus kapusteljesítménnyel kezdődött ez a játékrész a számunkra, öt perc elteltével Vékony góljával átvettük a vezetést is, 17-16. Azonban 3-0-ás szériát futottak a vendégek, így a 44.percre már két gólos előnyük volt. Feljöhettünk volna egy gólra, amikor egy sikertelen támadásunkat követően a vendégek kapitánya időt kért, majd meg is léptek három góllal (18-21). Az utolsó negyedórában Goór vezérletével tudtuk tartani a különbséget, ez azonban Czene és Győri-Dani góljaival sem volt elegendő a feltámadásunkhoz. Nem tettek jót a kétperces kiállítások sem, először Kőhalmit majd Czenét küldték a kispadra a játékvezetők. A végeredmény 26-29.

Deáki István: „Gondjaink vannak. Három hetünk van arra, hogy megoldjuk.”

AGROFEED ETO-SZESE – Telekom Veszprém  26-29   /14-14/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj 1, Pulai 1, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi, Győri-Dani 3, Goór 5, Schneider 3, Czene 2, Fekete 2, Nagy 1, Papp 1, Paár 3, Németh 2; Edző: Deáki István.