Beharangozó: Balatonfüredi KSE U21 – Agrofeed ETO-SZESE

Vasárnap a Balaton partjára utazunk, ahol a bajnokság 20. ...

0

Meghívó a strandkézilabda válogatottba

április 10th, 2019
Meghívást kapott több fiatal játékosunk is az ifjúsági ...

Vasárnap a szezon első idegenbeli meccsére utazunk Mohácsra, ahol a Pécsi VSE elleni mérkőzésünket játsszuk délután 16 órakor.

Köztudottan mumusunk a pécsi csapat, hiszen tavaly ősszel is megtréfáltak minket az idegenbeli meccsünkön, akkor egy góllal győztek rendkívüli kapusteljesítménnyel a védőfaluk mögött. Tavasszal a Magvassyban azonban már sikerült visszavágnunk, szoros mérkőzésen négy góllal nyertünk hazai közönségünk előtt. A pécsi keret a Budai Farkasokéhoz hasonlóan változott a tavalyihoz képest, több új játékos is szerepel a névsorukban, azonban Szente Gábor továbbra is a Pécsi VSE csapatának hálóőre maradt.

Schneider Miklóst kérdeztük az előttünk álló mérkőzésről: „Az elmúlt években nem volt szerencsénk Pécsett, kétszer is egy góllal maradtunk alul, így szeretnénk, ha idén mi örülhetnénk a két pontnak a hosszú utazás után. Szerencsére most nem délelőtt kell játszanunk, viszont van két sérültünk Pordán Gábor és Czene Dávid személyében. Reméljük, hogy hamar felépülnek és újra tudnak a csapatnak segíteni. Vasárnap nélkülük is nyernünk kell, hogy feledtessük a múlt heti vereséget.”

NBI/B felnőtt férfi kézilabda mérkőzés

2019.09.22. 16:00

Pécsi VSE - AGROFEED ETO-SZESE

helyszín: Városi Sportcsarnok, Mohács

Az AGROFEED ETO-SZESE két kiváló edzője tett sikeres Felsőfokú Kézilabda Edzői vizsgát.

Rosta Miklós, az ifjúsági csapatunk vezetőedzője és Kovácsovics László, felnőtt játékosunk és utánpótlás edzőnk, a Magyar Kézilabda Szövetség Nemzetközi Edzőképző Központja által indított felsőfokú képzést immáron sikeresen befejező hallgatók. Az MKSZ Szakmai és Versenybizottságának Licensz-szabályzata értelmében „B” – licenszet, az Európai Kézilabda Szövetség előírásai szerint pedig „EHF III.” – szintű minősítést szereztek, amely a hazai és az európai bajnokságok legmagasabb osztályában történő edzői munkavégzésre jogosít, továbbá bemeneti lehetőséget biztosít az EHF Mesteredző Tanfolyamra.

A kurzuson részt vevő edzők a két féléves MKSZ–NEK Kézilabda Felsőfokú Edző tanfolyam végén szakdolgozatukat sikerrel megvédték.

Gratulálunk a sikeres vizsgához!

Kovácsovics László

Rosta Miklós

A bajnokság első fordulójában a Budai Farkasok csapatát fogadtuk a Magvassyban, ezúttal Czene nélkül, hiszen a Tatai AC elleni Magyar Kupa mérkőzésen ujjtörést szenvedett.

Majd egy órás csúszással indult a mérkőzés, a gólzáporos NBII-es meccs miatt. Azonban ifjúsági korú játékosainkból álló csapatunk 37-33-ra legyőzte veszprémi ellenfelét, megalapozva a jó hangulatot a csarnokban. A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Schneider, Goór, Németh, Papp védő-sorral kezdtünk, kapuban Pulaival. A mérkőzést részünkről Paár góljával kezdtük, majd egy szabálytalan vendég védekezés következtében, Goór és Sokoray ütközött össze, utóbbinak fel is repedt a szemöldöke így pár perc kényszerpihenőre volt szüksége. Az első perctől kezdve a vendégeknél volt a vezetés, Deáki István nem is vesztegette idejét, a 12. percben már időt is kért 6-9-es hátránynál. A kapuban cseréltünk is, Nahaj érkezett és egyből bravúros védést mutatott be. Az időkérést követően sem tudtunk közelebb férkőzni ellenfelünkhöz, a 20. percben 9-13-at mutatott az eredményjelző. A játékrészből fennmaradó időben rengeteg technikai hibával játszottunk és a ziccereket is rendszerint hárította a vendégek hálóőre. Félidőben: 11-16.

A második játékrészben egy cserével érkezett csapatunk a pályára, Papp helyett Lakosy érkezett a jobb oldalunkra. Tíz perc elteltével a vendégek még mindig négy góllal vezettek (15-19), azonban emberelőnyünket jól kihasználva, Schneider talált a kapuba, az állást módosítva 16-19-re. Az ezt követő tíz percben tartani tudtuk a három gólos különbséget, Lakosy, Kovácsovics és Schneider talált a kapuba (50. perc 20-23). Az ellenfél azonban továbbra is pontosabb játékot mutatott, nagyobb százalékban tudták értékesíteni helyzeteiket is. Az utolsó három perchez érve, a vendégek 23-26-os vezetéssel érkeztek. Rendkívül szoros végjátékot láthatott a kilátogató publikum, Deáki István nyitott védekezést kért játékosaitól, melynek eredményeként kétszer is labdát tudtunk szerezni. Az utolsó percre már csak egy gól volt a vendégek előnye, azonban Kovácsovics az utolsó ziccert nem tudta értékesíteni így a vendégek vitték magukkal a győzelemért járó két pontot. Végeredmény 25-26.

Deáki István: „Meghaltunk a pályán, de sok hibával játszottunk.”

AGROFEED ETO-SZESE – Budai Fakrasok NKFT 25 - 26  /11-16/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella 1, Sokoray 3, Kőhalmi, Győri-Dani, Goór 1, Schneider 6, Kovácsovics 3, Vékony , Fekete , Lakosy 1, Papp 2, Paár 5, Pordán, Németh 3 Edző: Deáki István.

Ezúton szeretnénk felhívni szurkolóink figyelmét, a hétvége még nem ért véget kézilabda szempontból, hiszen a holnapi napon (2019. szeptember 15-én, vasárnap) U15-ös utánpótlás csapatunk is megkezdi bajnoki szereplését az első osztályban. 10 órakor a Moyra Budaörssel, 13 órakor pedig a Gyöngyösi KK legjobbjaival mérkőzik meg az ETO-SZESE U15, a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt II.forduló

Pécsi VSE - Agrofeed ETO-SZESE

Helyszín: Városi Sportcsarnok, Mohács

Kedves kézilabda kedvelő Diákok!

Az AGROFEED ETO-SZESE és a Győri Férfi Kézilabdáért Közhasznú Alapítvány olyan diákok jelentkezését várja, akik az 50 órás kötelező önkéntes munkájukat saját szervezésű utánpótlás bajnokságon kézilabda jegyzőkönyvvezetőként, játékvezetőként vagy rendezőként szeretnék ledolgozni. Jegyzőkönyv vezetőknek (egy alkalommal), illetve játékvezetőknek (megyei servezésben) képzést biztosítunk. A mérkőzések hétvégén kb 10-15 óráig, október-május között kerülnek megrendezésre.

Jelentkezni folyamatosan lehet az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen vagy a +36703922601-es telefonszámon.

Ezen a héten, szombaton megkezdődik a 2019/2020-as NBI/B-s bajnoki szezon. Csapatunk a Budai Farkasokat vendégeli meg a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

A Budai Farkasokat szeptember 14-én, szombaton 18 órakor fogadjuk a Magvassyban. A Farkasok a 2018/2019-es bajnokságban a nyolcadik helyen végeztek, akkor hazai pályán és idegenben is felül tudtunk kerekedni rajtuk. A felkészülésünk alatt már játszottunk két edzőmérkőzést is a budaiak ellen, az elsőn hazai pályán kikaptunk, majd idegenben egy gólos győzelmet arattunk. Sok új névvel találkozhatunk majd a vendégek játékosai között így számíthatunk arra, hogy erősödött a csapatuk.

Nahaj Lászlót kérdeztük az előttünk álló mérkőzésről: „Rendkívül nehéz első mérkőzés lesz, amelyen nagy energialöketet adna, ha szurkolóink megtöltenék a Magvassy Mihály Sportcsarnokot. Annak ellenére, hogy nálunk is vannak kisebb sérülések, bízom benne, hogy két vállra fektetjük ellenfelünket szombaton.”

2019.09.14. 18:00

AGROFEED ETO-SZESE – Budai Farkasok

helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok

Edzésidőpontban, 18 órakor fogadtuk a Tatai AC csapatát a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, ezúttal a Magyar Kupa mérkőzésünket játszottuk le a a tatai csapattal. Csapatunkban kisebb sérülés miatt egyetlen hiányzó volt, Németh Gábor, aki az előző mérkőzésen hétszer volt eredményes.

A Magyar Kupa első mérkőzésére Deáki István csapatát a Papp, Pordán, Sokoray, Goór, Kovácsovics, Paár összeállításban küldte pályára, kapuban Nahajjal. A mérkőzés első gólját gyors lerohanásból Paár szerezte, azonban ez után potyogtak a vendég-gólok, meglépett a Tata csapata 2-5-re (7.perc). Pordán, Kovácsovics és Schneider találataival mi is megkezdtük a gólgyártást és a felzárkózást egyben. A játékrész felénél, védekezési hibáknak köszönhetően, Goór és Kovácsovics is kiállt a játékból 2-2 percre, így automatikusan jöhetett a frissítés, Czene és Bella személyében. Schneider büntető értékesítésével a 18.percben már csak egy gólos hátrányban voltunk, ami sajnos rövid időn belül ismét négy gólosra dúzzadt (25.perc 10-14). A félidő végére két gyors Paár találattal a mérkőzésen először kiegyenlítettünk, majd Paár ismét villant, így szemfüles passzából a túloldalon Papp tudott gólt szerezni. Az utolsó percben a vendég időkérést követően már nem született tatai gól, Iváncsik az időn túli hétméteresét a kapufára zúdította. Félidei eredmény: 15-14.

A második félidőt a Kőhalmi, Kovácsovics, Schneider, Goór, Győri-Dani, Lakosy, Nahaj felállásban kezdtük. A 35. percre megléptünk öt góllal, Goór és Sokoray kétszer, Schneider egyszer talált kapuba. Tíz perc elteltével még mindig öt gólos előnyben voltunk (17-23), új gólszerzőket is avathattunk Kőhalmi és Fekete személyében. A kapuban Nahaj ismét bravúros védéseket mutatott be, melyekből felállt fal ellen többen is távoli lövésekből voltak eredményesek. Pordán, Schneider és Fekete is a kilenc méteres vonalon kívül ugrott fel és talált a kapuba. Az utolsó tíz percre nyolc gólos előnnyel fordultunk (28-20), ekkor mindkét oldalon érkeztek a fiatal játékosok. Ezekben a percekben már kiegyenlítettebb volt a játék és csapatunk egy góllal növelte előnyét. Végeredmény: 34-25.

Deáki István: „Hoztuk a kötelezőt!”

AGROFEED ETO-SZESE – Tatai AC 34 - 25  /15-14/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella , Sokoray 3, Kőhalmi 2, Győri-Dani , Goór 7, Schneider 6, Kovácsovics 2, Vékony 1, Fekete 3, Lakosy 1, Czene 2, Papp 2, Paár 2, Pordán 2, Edző: Deáki István.