A Győr-Moson-Sopron Megyei Vöröskereszt ismét a segítségünket kérte és erre mi ismét igent mondtunk! Ezúton szeretnénk kérni TITEKET, hogy aki teheti és segíteni szeretne az ebben a nehéz időszakban segítsen velünk együtt egy közös véradás keretein belül december 1-jén. Adjunk vért és segítsünk azokon akiknek szüksége van rá!
Találkozzunk a Győri Vérellátó Központban december 1-jén reggel 8 órakor! (9023 Győr, Magyar utca 8.)

A véradók és a vért kapó betegek egészségének védelme érdekében

KÉRJÜK, HOGY NE JELENTKEZZEN VÉRADÁSRA ÉS NE LÉPJEN BE A
VÉRADÁS TERÜLETÉRE:
Ha jelenleg koronavírus megbetegedésben szenved.
Ha az utóbbi 14 napban külföldön járt (akkor sem, ha garatmintája negatív eredményű).
Kivétel a jogszabály szerinti „ingázók”.
Ha az utóbbi 14 napban észlelte magán az alábbi tünetek valamelyikét:
o    köhögés;
o    láz (>38 °C);
o    nehézlégzés, légszomj;
o    hirtelen szaglásvesztés vagy ízérzékelés zavara;
o    izomfájdalom, erős fáradékonyság.
Ha az utóbbi 14 napban valószínűsítetten vagy igazoltan koronavírus fertőzött (COVID-
19) személlyel került szoros kapcsolatba
o    egy háztartásban él a beteggel;
o    zárt légtérben, 2 méter távolságon belül és 15 percnél hosszabb ideig tartózkodott együtt a
beteggel (beteg ellátásakor, munkahelyen, iskolában stb.);
o    kapcsolatba került koronavírussal fertőzött személlyel (pl. kézfogás útján);
o    védőeszköz alkalmazása nélkül új koronavírussal fertőzött beteg váladékával érintkezett
(pl. ráköhögtek vagy szabad kézzel ért használt papír zsebkendőhöz);
o    koronavírusos beteg gondozását végezte;
o    járműben koronavírusos beteg környezetében utazott:
 ugyanabban a személygépkocsiban
 buszon, vonaton, repülőn, bármilyen irányban 2 ülésnyi távolságban,
 a jármű vezetőjeként vagy személyzeteként látott el szolgálatot és a betegtől 2 ülésnyi
távolságban tartózkodott
o    az előírt egyéni védőeszköz megfelelő alkalmazása nélkül a COVID-19 beteg közvetlen
ellátásában, ápolásában, mintavételében vett részt;
o    az előírt, egyéni védőeszköz megfelelő alkalmazása nélkül, laboratóriumi dolgozóként,
betegek koronavírus vizsgálatra levett mintáit kezelte.
COVID-19 BETEGSÉGBŐL VALÓ GYÓGYULÁST KÖVETŐEN
Ha teljesen felgyógyult, tünetmentes, akkor a gyógyulást követően három hét múlva (21
nap) adhat vért.
Amennyiben be tudja mutatni a garatminta PCR vizsgálat negatív eredményét, akkor a
kizárás a gyógyulást követően már két hét múlva
(14 nap) feloldható.

A KORONAVÍRUS ALATT ELRENDELT MEGELŐZŐ INTÉZKEDÉSEK
Az Országos Vérellátó Szolgálat, mindent megtesz annak érdekében, hogy a
véradóeseményeken biztonságos környezetet biztosítson mind a véradók, mind a dolgozók
számára. A fenti előzetes elbírálás mellett az alábbi intézkedések kerültek bevezetésre:
•    Bevezettük a web felületen történő időpontfoglalás lehetőségét.
•    A véradás helyszínére történő belépés előtt biztosítjuk és elvárjuk a kézfertőtlenítést.
•    Minden véradó számára sebészi maszkot biztosítunk, és tisztelettel kérjük annak
használatát a többi véradó és a személyzet védelme érdekében.
•    A véradás helyszínére történő belépés előtt érintésmentes lázmérő eszközzel megmérjük a
jelentkezők testhőmérsékletét. A 37,5°C-os, vagy az azt meghaladó hőemelkedést mutató
személyek nem léphetnek a véradás területére.
•    A véradási helyszínen korlátozzuk az egy helyiségben tartózkodó véradók számát.
•    A kérdőívek kitöltésére, várakozásra, véradásra szolgáló területet úgy alakítjuk ki, hogy
biztosított legyen a véradók között a minimum 1,5 m-es távolság.
•    Gyakoribbá tettük a munkafelületek fertőtlenítését és rendszeresen felhívjuk a
munkatársaink figyelmét a személyi higiénés tevékenység fontosságára.
•    Azok a munkatársaink, akik valamilyen szempontból kockázatot jelentenek, nem állhatnak
munkába.
•    Minden véradó számára fertőtlenített íróeszközt biztosítunk a kérdőív kitöltéséhez és
egyéb dokumentumok aláírásához.
A koronavírus cseppfertőzéssel terjedő betegség, a fertőzés tehát vérátömlesztéssel nem
adható tovább, ezért a levett vérmintákból nem történik koronavírus szűrővizsgálat.

Véges kispaddal indultunk neki a mérkőzésnek, ami a második félidőben meg is látszódott teljesítményünkön.

A mérkőzést a Paár, Kőhalmi, Mátés, Barnyák, Czene, Lakosy felállásban kezdte meg csapatunk, kapuban Repóthal. Mátés helyére minden támadást követően Kovácsovics érkezett a védelmet irányítani. Első támadásunkból nem sikerült gólt szereznünk, azonban a mi térfelünkön Repóth javított egy hétméteres hárítással. Labdaszerzést követően Czene szerezte meg első találatunkat, melyből gyors középkezdéssel rohantak a vendégek, Repóth azonban ezt is hárította (5. perc 1-0). A következő percekben Kőhalmi és Mátés is távolról talált a szigetszentmiklósi kapuba, majd a visszatérő Barnyák is eredményes volt (10. perc 5-4).  A 15. percre kiegyenlített a Szigetszentmiklós (6-6), majd egy rontott támadásunkat követen át is vették a vezetést. Ekkor Deáki mester időt kért, melyet követően Mátés kapuba is talált (7-7). A következő percekben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, Mátés és Kőhalmi találataival tartottuk magunkat (25. perc 11-11). A kapuban Repóth is óriási segítség volt, ziccereket és távoli lövéseket is védeni tudott. Folyamatosan cserélte játékosait Deáki István a félidő alatt, Sövegjártó, Vékony és Lukács is játéklehetőséghez jutott. A félidő utolsó találata a vendégeké volt, így az eredményjelző 12-14-et mutatott a lefújáskor.

A második játékrészt a Lukács, Czene, Mátés, Barnyák, Kőhalmi, Lakosy felállásban kezdte csapatunk kapuban pedig továbbra is Repóth állt. Rögtön az első támadásban gólt tudott szerezni a vendég csapat, így megléptek ezúttal már három góllal (32. perc 12-15). Barnyák kettő perces kiállításával emberhátrányba kerültünk a 37. percben, azonban a kettő perces kiállítást követő hétméterest Repóth hárította, így maradt a négy gólos hátrányunk.  A mérkőzés 45. percében egy labdaszerzést követően Lukács talált a vendégek kapujába (17-20), melyet követően időt is kért a Szigetszentmiklós csapata. Páros kiállítást kapott Barnyák és a vendégek 27-es számú játékosa, ezekben a percekben Kőhalmi ütemtelen lövései akadtak be a vendégek kapjujába, így továbbra is tartani tudtuk a három gólos különbséget (20-23). Deáki István időkérését követően a vendégek előnye öt gólosra dúzzadt (54. perc 20-25). Lakosy ziccerével és Vékony üreskapus góljával, felzárkóztunk ismét három gólra (55. perc 22-25), azonban a vendégek nem engedtek ki, sőt az utolsó percekben csak ők szereztek gólokat. A rövidebb kispaddal rendelkező csapat ezúttal alul maradt, a végeredmény: 22-28.

Deáki István: „Ma sem önmagunkat, sem az ellenfelet nem sikerült legyőzni.”

AGROFEED ETO-SZESE – Szigetszentmiklósi KSK  22 - 28  /12-14/

Agrofeed ETO-SZESE: REPÓTH, Vidéki, Kőhalmi 5, Kovácsovics, Barnyák 3, Vékony 1, Hős-Nagy, Lukács 3, Lakosy 1, Czene 1, Sövegjártó, MÁTÉS 7, Paár 1

Edző: Deáki István.

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt VIII. forduló (zárt kapus mérkőzés)

2020.11.22. 17:00

Agrofeed ETO-SZESE – KK Ajka

Helyszín:  Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr

Vasárnap 17 órakor a Szigetszentmiklósi KSK csapata érkezik a győri Magvassy Mihály Sportcsarnokba, az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának hetedik fordulójában.

A vendégek ebben a szezonban egyel több bajnoki mérkőzést játszottak már, mint csapatunk, két győzelemmel és két vereséggel a hátuk mögött érkeznek Győrbe. A szigetszentmiklósiak vereséget szenvedtek a Pécsi VSE otthonában rögtön az első fordulóban (Pécsi VSE – Szigetszentmiklósi KSK : 26-23), majd  négy héttel később a PEAC ellen már győzelmet arattak (PEAC – Szigetszentmiklósi KSK : 25-31). Ezt követően hazai pályán a Rév TSC csapatát verték meg 36-27-es arányban, majd kaptak ki a KK Ajkától 21-28-ra. Vegyes teljesítményt nyújtott eddig a hétvégi ellenfelünk, azonban abban biztosak lehetünk, hogy győzelemért jönnek majd Győrbe. Csapatunk mindent meg fog tenni a két pont megszerzéséért, három győzelemmel a hátunk mögött más nem is lehet a cél, mint veretlennek maradni.

Paár Olivért kérdeztük a közelgő rangadóról: „Nagyon remélem, hogy tovább folytatódik a győzelmi sorozat a hétvégén. Fontos lesz a mérkőzés folyamán, hogy nagyon keményen védekezzünk és abból gyors gólokat tudjunk lőni. Ha mindenki odateszi magát, a tőle telhető legjobb módon küzd, akkor biztos vagyok benne hogy itthon tudjuk tartani a két pontot.”

A mérkőzést élőben közvetítjük Facebook oldalunkon!

Kedves Szurkolók!

Az alábbi szövegben olvasható, milyen szabályok betartása kötelező abban az esetben ha mérkőzéseinkre kilátogatnak. Kérjük ezeket betartani mind felnőtt, mind utánpótlás mérkőzéseinken. Megértésüket köszönjük!

479/2020. (XI.3.) Korm. rendelete a veszélyhelyzet idején alkalmazandó további védelmi intézkedésekről szóló jogszabály kivonata

Sportrendezvény az alábbiak szerint tartható meg:

Sportrendezvény nézőterén a nézők – a páholyok kivételével –

1. a) csak minden harmadik ülőhelyet foglalhatják el, két néző között két ülőhelyet üresen kell hagyni és b) a közvetlenül egymás mögötti ülőhelyeket nem foglalhatják el, azzal, hogy az egymás mellett és a különböző sorokban ülők között is lehetőség szerint 1,5 méteres távolságot kell biztosítani.

(3) Sportrendezvény során a nézők – a nézőtéren kialakított ülőhelyeken kívül – 1,5 méteres távolságot kötelesek egymástól megtartani, különösen

1. a) a páholyokban,
  2. b) a sportrendezvény szünetében,
  3. c) a sportrendezvény létesítményének területén, illetve
  4. d) a sportrendezvény helyszínén található vendéglátó üzletben.

Intézkedések betartatása:

• sportrendezvény szervezője
  • sportrendezvény helyszínének üzemeltetője.

Azt a személyt, aki a

• szervező
  • szervező alkalmazottja
  • üzemeltető
  • üzemeltető alkalmazottja

felszólítására a védelmi intézkedéseket nem tartja be, a fent megjelölt személyek kötelesek a látogatásból kizárni és gondoskodni arról, hogy e személy a helyiséget, illetve a területet elhagyja.

A kötelezettségek betartását a rendőrség (az ellenőrzés helye szerinti rendőrkapitányság) ellenőrzi.

Szankciók

1. figyelmeztetés
  2. 100 000 forinttól 1 000 000 forintig terjedő bírság
  3. a sportrendezvény helyszíne esetében elrendeli, hogy a helyszínen legalább egy, de legfeljebb   tíz sportrendezvényt nézők nélkül, zártkapus formában kell megtartani.

A rendőrség a b. és c. pontokat együttesen is elrendelheti.

A szankció nem alkalmazható:

• ha a szervező, az üzemeltető, illetve a szervező vagy az üzemeltető alkalmazottja a szükséges intézkedéseket megtette a jogellenes helyzet felszámolása érdekében, különösen

1. a) a jogsértő személyt felszólította távozásra, és
  2. b) azt követően, hogy a jogsértő személy a távozásra történő felszólításnak nem tett eleget, a rendőrséget értesítette.

Ha a szervező, az üzemeltető, illetve a szervező vagy az üzemeltető alkalmazottja a jogellenes helyzet felszámolása érdekében szükséges intézkedéseket nem tette meg, vagy azokat csak részben tette meg, a rendőrség az üzemeltető által tett, a jogszerű állapot helyreállítására irányuló intézkedéseket figyelembe veszi.

A bírságot kiszabó határozat ellen nincs helye fellebbezésnek.

A nemzetközi sportrendezvényekre a járványügyi készültségi időszak szabályai – így például a maszkviselés szabályai – a veszélyhelyzet idején is fennmaradnak, egyébként a nemzetközi szövetség előírásai alkalmazandóak.

A részletes szabályokat a 479/2020. (XI.3.) Korm. rendelet tartalmazza.

Szombaton a Pécsi VSE vendégeként léptünk pályára, a várttal ellentétben könnyű mérkőzésként indult a találkozó, azonban a lefúlyáshoz közeledve egyre izgalmasabb lett az összecsapás.

A mérkőzést a Paár, Kőhalmi, Kovácsovics, Goór, Győri-Dani, Nagy felállásban kezdte csapatunk, kapuban Repóthal. Kapusunk rögtön az első lövést hárítani tudta, a szerzett labdából pedig már mi támadhattunk, ebből Győri-Dani meg is szerezte első találatunkat. Két hazai technikai hibát követően Paár indulhatott kétszer is és vette be mindkétszer Szente kapuját. Támadásban az előző mérkőzéshez hasonlóan Mátés érkezett Kovácsovics helyére irányító posztra. 3-1-es állást követően a hazaiak felzárkóztak 4-4-re, azonban a 14. percre csapatunk meglépett, négy gólos előnyre tettünk szert (14. perc 7-11). Ekkor időt is kért a pécsi vezetőedző, azonban ezt követően is növelni tudtuk előnyünket, védekezésben kemény fallal találkoztak a pécsiek, így a technikai hibáikból tudtunk gyors támadásokat vezetni. Egymás után kétszer bombázott Kőhalmi az ellenfél kapujába, majd Paár indulásokból szerzett fontos gólokat (20. perc 9-16). Újabb pécsi időkérést követően védekezést váltottunk, Hős-Nagy érkezett zavaró védőnek. A 27. percben Repóth dupla védést mutatott be, hétméterest hárított, majd a kipattanóból lőtt ziccert is kivédte. Utolsó találatunkat Nagy szerezte ebben a félidőben, így a félidei eredmény: 11-18.

A második játékrészre ugyanabban a felállásban küldte fel csapatát Deáki István, rögtön az első támadásban hétméterest harcolt ki Goór, melyet Nagy értékesített is (31. perc 11-19). A 35. percben Győri-Dani gólját követően 13-20-at mutatott az eredményjelző, a következő percekben is rohanós maradt a játék, mindkét térfélen potyogtak a gólok (40. perc 17-23). Továbbra is kemény védekezéssel találkoztott ellenfelünk, így tudott labdát szerezni Goór, aki zavartalanul tudta végig vezetni a labdát a pályán, majd értékesíteni ziccerét. A 45. percben Mátés kapott kettő perces kiállítást, ez alatt az idő alatt kétszer is egészpályás gólt dobott a hazai csapat. Kovácsovics két találatával szintén beszállt a gólgyártók közé, azonban így is közelebb férkőztek hozzánk a hazaiak, ezért Deáki István időt is kért (48. perc 25-29). Támadásban Győri-Danit emberfogással semlegesítették, erre nem tudtunk válaszolni, így megállt a gólgyártásunk is. Goór kettőperces kiállítását követően felzárkózott a hazai csapat 28-30-ra, azonban Kovácsovics emberhátrányból is gólt szerzett (54. perc 28-31). Az utolsó öt percbe lépve fontos védést mutatott be Repóth, ebből indultunk és bombázta Kőhalmi hatodik találatát a kapuba (57. perc 29-32). Az utolsó percekben is tartottuk magunkat, Győri-Dani és Kőhalmi is kapuba talált, így a végeredmény 31-34.

Deáki István:” A spártaiak háromszázan voltak de nem győztek, mi az ismert okok miatt csak kilencen játszottuk végig a mérkőzést, de sikeresen fejeztük be a csatát és elhoztuk a két pontot.”

Pécsi VSE - AGROFEED ETO-SZESE   31-34   /11-18/

Agrofeed ETO-SZESE: REPÓTH (12 védés), Décsi, KŐHALMI 7, GYŐRI-DANI 8, GOÓR 3, KOVÁCSOVICS 4, Hős-Nagy, Horváth, Juhász, Papp, MÁTÉS 1, PAÁR 4, NAGY 7

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt

2020.11.15. 17:00

Agrofeed ETO-SZESE – Szigetszentmiklósi KSK

Szombaton újra pályára lép csapatunk az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjában.

Hosszú túra vár csapatunkra szombaton, hiszen a Pécsi VSE elleni második fordulóban elmaradt mérkőzést pótoljuk be a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban. A pécsi csapat sohasem tartozott azok közé a csapatok közé, akiket hazai pályán könnyű lenne megverni, ezért hasonlóan kemény ütközetre számítunk, mint az elmúlt években. A 2020-2021-es szezont a Pécs csapata hazai pályán győzelemmel indította, azonban azóta sem sikerült pontot szerezniük. A Szigetszentmiklósi KSK elleni három gólos győzelmüket követően a NEKA-tól kilenc, a Tatai AC-tól tizenkettő, a PLER-Budapesttől pedig öt gólos vereséget szenvedtek. A Magyar-kupában is szerepeltek a pécsiek, az első fordulóban a városi rangadón a PEAC csapatát könnyedén múlták felül 33-21-re, a második fordulóban azonban a PLER-Budapest otthonában már vereséget szenvedtek (26-22). Bizonyára győzelemre éhesen lépnek majd pályára szombaton, ezért Deáki István és csapata sem fogják félvállról venni a mérkőzést.