Fiatalos lendülettel vettük az akadályt, hat gólos győzelmet arattunk ...

Beharangozó: Telekom Veszprém – AGROFEED ETO-SZESE

Szombaton a Liga Kupa sorozatban ezúttal a Telekom Veszprém otthonába ...

Utánpótlás helyzetjelentés - Ifjúsági I. osztály

október 29th, 2019
Félúton járnak utánpótlás csapataink a bajnokság őszi szezonjában, ...

A legfrisebbek

Az NBI/B férfi felnőtt Nyugati csoportjában vasárnap kerül megrendezésre a 13. forduló, melyben a Pécsi VSE csapatát látjuk vendégül a Magvassy Mihály Sportcsarnokban.

Rendkívül fontos pontokért fog harcolni a csapat, hiszen a hetedik helytől mindössze két pontnyi távolságra van a dobogó legalsó fokát elfoglaló Tatai AC. Vasárnap este 18 órakor a tabella pillanatnyilag tizedik helyén tanyázó pécsieket fogadjuk, akiket ősszel nehéz körülmények között, egy góllal tudtunk legyőzni Mohácson. Ez a csapat évek óta a "mumusunk", azonban hazai környezetben viszonylag magabiztos gőzelmeket arattunk a Szente Gábort is soraiban tudó Pécsi VSE ellen. A rutin tehát az ellenfél csapatában is jelen van, küzdős, hajtós mérkőzésre számíthat a Magvassyba kilátogató publikum. Az ellenfelünk ebben a szezonban mindössze három győzelemmel és egy döntetlennel büszkélkedhet, emellett azonban nyolcszor szenvedtek vereséget. A Budai Farkasok elleni vereségünket követően hazai pályán javíthatunk tehát, és szerezhetünk két pontot.

Győri-Dani Dávidot kérdeztük a közelgő mérkőzésről és az esélyekről:

"Sajnos a rajt nem úgy sikerült ahogyan szerettük volna, és vereséggel indítottuk a tavaszi szezont. Nincs időnk a sebeink nyalogatására, hiszen újabb kemény feladat vár ránk. Hétvégén azt a Pécset fogadjuk a bajnokságban, akik régóta erősítik már az NBI/B-Nyugati csoportját. Az első fordulóban ők is vereséget szenvedtek, de remek nyitott védekezésükkel sikerült meglepniük a PLER-t és mindössze 22 gólon tartaniuk az egyik dobogóra is esélyes csapatot. Kulcskérdés lesz ennek a védekezésnek a hatékony megbontása, illetve a helyzetek értékesítése az első osztályban hosszú évekig pallérozódó Szente Gáborral szemben. Hazai pályán nekünk kell diktálni az iramot, melyben remélem nagy segítségünkre lesz a szép számban kilátogató hazai publikum."

NBI/B férfi felnőtt XIII.forduló

2020.02.23. vasárnap 18 óra

AGROFEED ETO-SZESE - Pécsi VSE

Helyszín: Magvassy Mihály Sportcsarnok, Győr

Utoljára frissítve: 2020. február 21., péntek 14:26

Vasárnap a Budaörsi Sportcsarnokban kezdtük meg az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának tavaszi szezonját.

A mérkőzést a Papp, Győri-Dani, Sokoray, Goór, Koávcsovics, Paár, sorral kezdte meg csapatunk, a kapuban Nahajjal. Az első támadásunkból Sokoray büntetőt érő egyéni akcióját követően, Győri-Dani hétméteres értékesítésével meg is szereztük a vezetést. Ezt azonban három gyors hazai találat követte (5. perc 3-1). Nahaj távoli lövéseket hárított, azonban a hazaiak így is 6-3-as vezetésre tettek szert, két emberhátrányos periódusunkat követően. Deáki István a 17. percben kénytelen volt időt kérni, hiszen ez alatt az idő alatt mindössze négyszer találtunk a Farkasok kapujába. Támadásban érkezett Czene és Schneider, akik jó cserének bizonyultak, hiszen öt perc alatt, előbbi kétszer, utóbbi egyszer talált a kapuba (22. perc 11-7). A 25. percben rossz csere miatt kettős emberhátrányba kerültünk, ezt kihasználva ellenfelünk immár hat gólosra növelte előnyét (13-7). Az utolsó percekben már csak egy gól esett, a félidei eredmény 13-8.

A második játékrészre Deáki István a Papp, Németh, Schneider, Goór, Czene, Kőhalmi sort küldte pályára, kapuban továbbra is Nahajjal. A hazaiak góljával kezdődött az második harminc perc, így már hét góllal vezettek a Farkasok. Annak ellenére, hogy Kovácsovics zsinórban háromszor is eredményes tudott lenni, a hazaiak minden támadásukból gólt szereztek és a vezetést nem adták ki a kezükből. Tíz perc elteltével a védekezésünk látványosan keményebb lett, így a csereként érkező Pulainak is több könnyű védése volt. A gyors indulásból szerzett gólokkal felzárkóztunk 21-18-ra, erre a hazaiak válasza egy időkérés volt. Az időkérést követően Czene góljával újabb lépést tettünk az egyenlítés felé (46. perc 21-19). Támadásban változtatott Deáki mester, egyszerre két irányítóval próbálta meg felgyorsítani a játékunkat, érkezett Sokoray, Schneider mellé. Az 50. perchez érkezve ismét hat gólos volt a hazaiak előnye miután négy gyors gólt szereztek (25-19). Kovácsovics és Schneider percei voltak a következők, mindketten kétszer voltak eredményesek, majd a frissen pályára lépő Fekete is kapuba talált (55. perc 27-24). Eközben a védekezésünket és támadásunkat is megváltoztattuk, 4-2-es védekezéssel és 7-6 elleni támadójátékkal próbálta meglepni ellenfelünket Deáki István. Többször is sikerült ebben a felállásban gólt szerezni és a mérkőzés végére két gólra felzárkózni. Végeredmény: 30-28.

Deáki István: „Az első félidőben elkövetett hibákból keletkezett hátrányt a második félidő küzdelmes játékával sem tudtuk kompenzálni”

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE  30-28   /13-8/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi 2, Győri-Dani 1, Goór, SCHNEIDER 6, KOVÁCSOVICS 10, Vékony, Lakosy, Czene 5, Papp 2, Paár, Németh, Fekete 1; Edző: Deáki István.

Kiállítás: 12 perc

Folytatás:

NBI/B férfi felnőtt XII.forduló

2020.02.23. 18:00

Agrofeed ETO-SZESE – Pécsi VSE

Vasárnap a tabella ötödik helyezettjéhez látogatunk el, ahhoz a csapathoz, akik az első őszi mérkőzésünkön meglepő módon egy gólos győzelmet arattak a Magvassyban (25-26).

A negyedik helyről indulunk neki a tavaszi szezonnak, hét győzelemmel és négy vereséggel a hátunk mögött. Nem lesz egyszerű a kezdés, hiszen a Budai Farkasoktól idén kétszer; az NBI/B-s bajsokságban és a Magyar Kupában is vereséget szenvedtünk. Nagy szüksége lenne a csapatnak egy jó kezdésre, hogy ez megadja a lendületet a folytatáshoz és a szezon végén ismét dobogós helyen végezzünk.

Kovácsovics László pár mondata a bajnokság folytatása előtt:

"Sportolóként természetesen minden vereség nagyon fájó, a hazaiak különösen fájtak ősszel. Ráadásul azt gondolom, hogy a tavalyi évtől egyre többen vannak kint a mérkőzéseken, elsősorban nyilván az utánpótlásunk és a hozzátartozó családok, barátok. Mivel egyre több az a hazai mérkőzés, amelyen 500-600-an is kint vannak, különösen fájó elveszíteni egy-egy nagyobb csatát, de azt gondolom, hogy a csapat készen áll a folytatásra és szeretnénk ezt a tendenciát megfordítani és a hazai mérkőzéseket megnyerni. Azt gondolom, hogy a bajnokság tizenkét csapatából mindenki ellen van esélyünk, mindenkit meg tudunk verni és sajnos az a hátrányunk, hogy mindenkitől ki is tudunk kapni. Úgy érzem, hogy elég hullámzó a teljesítményünk. Annak ellenére, hogy idegenbe megyünk mi nyerni megyünk és el szeretnénk hozni a két pontot a Budai Farkasoktól. A csapat lelki állapotának is óriási szüksége van most arra, hogy győzelemmel kezdjük ezt a félévet."