Öt gólos győzelem a Százhalombatta ellen

Egyetlen hullámvölgyet leszámítva végig a kezünkben volt a mérkőzés.

A mérkőzést a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy felállásban kezdte meg csapatunk, a kapuban Décsivel. Egy technikai hibával és egy kihagyott ziccerrel kezdtük a mérkőzést, ellenfelünk azonban a 3. percben megszerezte első találatát, így a vezetést is. Lakosy kipattanóból szerzett góljával 1-1-re módosult az eredmény, majd Czene távoli bombájával a 8. percben már 2-1-re vezettünk. Emberhátrányba kerültünk a 11. percben Barnyák szabálytalanságát követően, ez nem szegte sem Sövegjártó, sem Kovácsovics kedvét, mindketten az ellenfél kapujába bombáztak (13. perc 4-2). Paár és Győri-Dani is csatlakozott a góllövők listájához, így a 20. percre már négy gólos előnyt kovácsoltunk (9-5). Nagyban hozzájárult a gólerős játékunkhoz Décsi, aki egymás után átlövéseket és ziccereket is hárított, így könnyű gólokat tudtunk szerezni gyors indulásokból. Ismét emberhátrányba kerültünk, amikor Goór volt szabálytalan, ez alatt az idő alatt azonban csak egyszer volt eredményes ellenfelünk. A félidő utolsó három percéből kettőben emberelőnyben játszhattunk, Lukács szerzett fontos gólt az emberelőnyünkből (28. perc 11-7). A fennmaradó időben mindkét oldalon 1-1 találat esett, így a félidei eredmény: 12-8.

A második játékrészre Deáki István a Paár, Czene, Sokoray, Goór, Németh, Lakosy sort küldte ismét pályára, a kapuban továbbra is Décsivel. Két gyors góllal felzárkózott ellenfelünk 12-10-re, majd ismét támadhattak, ezúttal már az egy gólos különbségért. Sikerült is 12-11-es állásra szépíteniük, ekkor Deáki István a Kovácsovics-Kőhalmi-Sövegjártó belső hármast küldte pályára. Ez a felállás sem volt eredményes, ugyanis a Százhalombatta kiegyenlített a 38. percben (12-12). Az időkérés ellenére, a 39. percben átvette a vezetést ellenfelünk (12-13), majd Goór találatával ismét döntetlent mutatott az eredményjelző. Néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban Lakosy és Sövegjártó találatával ismét magunkhoz ragadtuk a vezetést (44. perc 15-14). Győri-Dani passzát követően Goór is eredményes volt, így gyorsan két gólos előnyben voltunk (45. perc 16-14). A 48. percben Sövegjártó újabb találatával három gólos előnyre tettünk szert, időt is kért a Százhalombatta vezetőedzője, ezt követően érkezett is a battai gól (50. perc 18-16). Győri-Dani visszaállásával lényegesen felgyorsult csapatunk játéka, 5-1-es szériában voltunk, mikor ellenfelünk az utolsó időkérési lehetőségét is kihasználta (55. perc 23-17). Sövegjártó nyolcadik találatával és Czene betőrésből szerzett góljával hat gólosra dúzzadt előnyünk (58. perc 25-19). Az utolsó percekben nyitott védekezéssel próbálta meglepni csapatunkat az ellenfél, ebből azonban Sokoray és Lakosy is eredményes volt (60. perc 27-22). Barnyák megkapta a harmadik kettőperces kiállítását is, azonban ez sem állhatott csapatunk győzelmének útjába. A végeredmény: 27-22.

Ezzel az eredménnyel csapatunk a 2021-2022-es szezonban is az NBI/B férfi felnőtt bajnokságban versenyezhet.