Küzdésből jelesre vizsgáztunk

Ezen a hétvégén a Szigetszentmiklósi KSK vendégeként léptünk pályára, rendkívül jó hangulatú mérkőzésen.

A mérkőzést a Paár, Kovácsovics, Goór, Schneider, Németh, Papp felállásban kezdtük meg, a kapuban Nahajjal. Rögtön az első támadásunkból eredményesek voltunk, Kovácsovics találatával megszereztük a vezetést. Ezt azonban három gyors hazai találat követte, melyre Kovácsovicsnak újabb két találat volt a válasza (8. perc 3-3). Németh és Paár találataival már hat gólunk volt, azonban a hazaiak könnyen szerezték góljaikat, így a 17. percben az eredményjelző 8-6-ot mutatott. Ekkor érkezett a frissítés, Czene, Sokoray és Győri-Dani kapott játéklehetőséget. A félidő második részében fej-fej mellett haladtak a csapatok, ehhez hozzájárult mind a három frissen beállított játékos is (25. perc 11-11). Ellenfelünk azonban nem engedett, kemény védekezésüket nehezen tudtuk áttörni, a mi kapunk előtt pedig könnyen kerültek lövőhelyzetbe, melyeket kivétel nélkül értékesítettek. Félidei eredmény: 14-12.

Emberhátrányban Deáki István a második játékrészre a Lakosy, Németh Goór, Czene, Sokoray felállásban küldte pályára tanítványait, kapuban Pulaival. Első találatunkat Kőhalmi szerezte, majd egymást követően két gyors találattal kiegyenlítettünk, Goór góljával és egy újabb Kőhalmi találattal (35. perc 15-15). A 40. perchez érkezve a hazaiak ismét három gólos előnyre tettek szert (18-15), erre Deáki mester időkéréssel válaszolt, melyet követően hét támadójátékost küldött a pályára, így kapus nélkül támadtunk. Többször is eredményes volt ez a taktikai lépés, azonban a védelmünk továbbra sem működött, a 45. percben 22-18-at mutatott az eredményjelző. A folyamatos emberhátrányos játék sem segítette csapatunkat, ugyanis ellenfelünk könnyű gólokat tudott szerezni hétméteresekből. Az utolsó öt perchez érkezve Kovácsovics egészpályás góljával felzárkóztunk két gólra, majd Győri-Dani büntetőből szerzett találatával és Lakosy akciógóljával ki is egyenlítettünk ( 59.perc 27-27). Az utolsó percek a küzdeni tudásunkat mutatta meg igazán, Lakosy pedig bátran felvállalta és eldöntötte a két pont sorsát. Végeredmény: 27-28.

A mérkőzést megelőzően Serdülő II.osztályban menetelő, Horváth János által vezetett csapatunk lépett pályára a Sportcsarnokban és játszott döntetlent a szigetszentmiklósiakkal (29-29).

Deáki István: „A második félidő küzdésével megnyertük a mérkőzést, de nyugodtan bemehet a csapat a templomba este és megtöltheti a miseperselyt.”

Szigetszentmiklósi KSK - AGROFEED ETO-SZESE  27-28   /14-12/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella, Sokoray 2, GYŐRI-DANI 5, KŐHALMI 3, GOÓR 1, Schneider, KOVÁCSOVICS 6, Vékony, LAKOSY 4, Czene 1, Fekete 1, Papp 1, Paár 2, Németh 2; Edző: Deáki István.

kiállítás: 10 perc