Nyomtatás

Két gólos vereség a Farkasoktól

Vasárnap a Budaörsi Sportcsarnokban kezdtük meg az NBI/B férfi felnőtt nyugati csoportjának tavaszi szezonját.

A mérkőzést a Papp, Győri-Dani, Sokoray, Goór, Koávcsovics, Paár, sorral kezdte meg csapatunk, a kapuban Nahajjal. Az első támadásunkból Sokoray büntetőt érő egyéni akcióját követően, Győri-Dani hétméteres értékesítésével meg is szereztük a vezetést. Ezt azonban három gyors hazai találat követte (5. perc 3-1). Nahaj távoli lövéseket hárított, azonban a hazaiak így is 6-3-as vezetésre tettek szert, két emberhátrányos periódusunkat követően. Deáki István a 17. percben kénytelen volt időt kérni, hiszen ez alatt az idő alatt mindössze négyszer találtunk a Farkasok kapujába. Támadásban érkezett Czene és Schneider, akik jó cserének bizonyultak, hiszen öt perc alatt, előbbi kétszer, utóbbi egyszer talált a kapuba (22. perc 11-7). A 25. percben rossz csere miatt kettős emberhátrányba kerültünk, ezt kihasználva ellenfelünk immár hat gólosra növelte előnyét (13-7). Az utolsó percekben már csak egy gól esett, a félidei eredmény 13-8.

A második játékrészre Deáki István a Papp, Németh, Schneider, Goór, Czene, Kőhalmi sort küldte pályára, kapuban továbbra is Nahajjal. A hazaiak góljával kezdődött az második harminc perc, így már hét góllal vezettek a Farkasok. Annak ellenére, hogy Kovácsovics zsinórban háromszor is eredményes tudott lenni, a hazaiak minden támadásukból gólt szereztek és a vezetést nem adták ki a kezükből. Tíz perc elteltével a védekezésünk látványosan keményebb lett, így a csereként érkező Pulainak is több könnyű védése volt. A gyors indulásból szerzett gólokkal felzárkóztunk 21-18-ra, erre a hazaiak válasza egy időkérés volt. Az időkérést követően Czene góljával újabb lépést tettünk az egyenlítés felé (46. perc 21-19). Támadásban változtatott Deáki mester, egyszerre két irányítóval próbálta meg felgyorsítani a játékunkat, érkezett Sokoray, Schneider mellé. Az 50. perchez érkezve ismét hat gólos volt a hazaiak előnye miután négy gyors gólt szereztek (25-19). Kovácsovics és Schneider percei voltak a következők, mindketten kétszer voltak eredményesek, majd a frissen pályára lépő Fekete is kapuba talált (55. perc 27-24). Eközben a védekezésünket és támadásunkat is megváltoztattuk, 4-2-es védekezéssel és 7-6 elleni támadójátékkal próbálta meglepni ellenfelünket Deáki István. Többször is sikerült ebben a felállásban gólt szerezni és a mérkőzés végére két gólra felzárkózni. Végeredmény: 30-28.

Deáki István: „Az első félidőben elkövetett hibákból keletkezett hátrányt a második félidő küzdelmes játékával sem tudtuk kompenzálni”

Budai Farkasok - AGROFEED ETO-SZESE  30-28   /13-8/

AGROFEED ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella, Sokoray 1, Kőhalmi 2, Győri-Dani 1, Goór, SCHNEIDER 6, KOVÁCSOVICS 10, Vékony, Lakosy, Czene 5, Papp 2, Paár, Németh, Fekete 1; Edző: Deáki István.

Kiállítás: 12 perc