Továbbjutottunk a Magyar Kupában

Edzésidőpontban, 18 órakor fogadtuk a Tatai AC csapatát a Magvassy Mihály Sportcsarnokban, ezúttal a Magyar Kupa mérkőzésünket játszottuk le a a tatai csapattal. Csapatunkban kisebb sérülés miatt egyetlen hiányzó volt, Németh Gábor, aki az előző mérkőzésen hétszer volt eredményes.

A Magyar Kupa első mérkőzésére Deáki István csapatát a Papp, Pordán, Sokoray, Goór, Kovácsovics, Paár összeállításban küldte pályára, kapuban Nahajjal. A mérkőzés első gólját gyors lerohanásból Paár szerezte, azonban ez után potyogtak a vendég-gólok, meglépett a Tata csapata 2-5-re (7.perc). Pordán, Kovácsovics és Schneider találataival mi is megkezdtük a gólgyártást és a felzárkózást egyben. A játékrész felénél, védekezési hibáknak köszönhetően, Goór és Kovácsovics is kiállt a játékból 2-2 percre, így automatikusan jöhetett a frissítés, Czene és Bella személyében. Schneider büntető értékesítésével a 18.percben már csak egy gólos hátrányban voltunk, ami sajnos rövid időn belül ismét négy gólosra dúzzadt (25.perc 10-14). A félidő végére két gyors Paár találattal a mérkőzésen először kiegyenlítettünk, majd Paár ismét villant, így szemfüles passzából a túloldalon Papp tudott gólt szerezni. Az utolsó percben a vendég időkérést követően már nem született tatai gól, Iváncsik az időn túli hétméteresét a kapufára zúdította. Félidei eredmény: 15-14.

A második félidőt a Kőhalmi, Kovácsovics, Schneider, Goór, Győri-Dani, Lakosy, Nahaj felállásban kezdtük. A 35. percre megléptünk öt góllal, Goór és Sokoray kétszer, Schneider egyszer talált kapuba. Tíz perc elteltével még mindig öt gólos előnyben voltunk (17-23), új gólszerzőket is avathattunk Kőhalmi és Fekete személyében. A kapuban Nahaj ismét bravúros védéseket mutatott be, melyekből felállt fal ellen többen is távoli lövésekből voltak eredményesek. Pordán, Schneider és Fekete is a kilenc méteres vonalon kívül ugrott fel és talált a kapuba. Az utolsó tíz percre nyolc gólos előnnyel fordultunk (28-20), ekkor mindkét oldalon érkeztek a fiatal játékosok. Ezekben a percekben már kiegyenlítettebb volt a játék és csapatunk egy góllal növelte előnyét. Végeredmény: 34-25.

Deáki István: „Hoztuk a kötelezőt!”

AGROFEED ETO-SZESE – Tatai AC 34 - 25  /15-14/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Bella , Sokoray 3, Kőhalmi 2, Győri-Dani , Goór 7, Schneider 6, Kovácsovics 2, Vékony 1, Fekete 3, Lakosy 1, Czene 2, Papp 2, Paár 2, Pordán 2, Edző: Deáki István.