Füredről is elhoztuk a két pontot

A bajnokság 20. fordulójában a Balatonfüredi KSE U21-es csapata ellen léptünk pályára ezen a hétvégén.

A mérkőzést a Nahaj, Paár, Czene, Schneider, Goór, Pordán, Papp sorral kezdtük, mindkét fél kemény védekezéssel és hosszú lefolyású támadásokkal. Első gólunkat Goór szerezte, majd Sokoray és Schneider is eredményes volt. Rögtön az első negyedórában több kettő perces kiállítást is kaptak játékosaink, így Pordán és Czene is a kispadot koptatta. A 20. perchez közelítve, hosszú gólcsendet tört meg Czene, így felzárkóztunk 6-6-ra. Sorra jöttek a technikai hibák mindkét oldalon, azonban a hazaiak nem tudtak élni a helyzeteikkel, a 22. percben labdaszerzést követően Paár talált a kapuba gyors indulásból (6-8). Hosszú ideig támadt mindkét csapat, így az első félidő végén mindössze 9-11-es eredményt  mutatott az eredményjelző.

A második játékrészre a Papp, Czene, Goór, Sokoray, Győri-Dani, Paár, Nahaj összeállításban küldte pályára tanítványait Deáki István. A félidő elején már gyorsabban potyogtak a gólok, Czene, Győri-Dani és Schneider is kapuba talált, így a 40. percben 13-16-ra vezettünk. Kemény védőfalunk mögött Nahaj is extra teljesítményt nyújtott a kapuban, nem csak a második, de az első félidőben is. Az utolsó tíz perchez érkezve a Füredi fiatalok kiegyenlítettek (50. perc 19-19) ezért kénytelen volt Deáki István visszaküldeni kezdőcsapatunkat, érkezett Czene és Pordán is. Ennek ellenére átvette a vezetést a hazai csapat, melyet követően fej-fej mellett haladtak a csapatok (58. perc 22-22). A kapuban Pulai is lehetőséget kapott és azonnal védést mutatott be. Az utolsó percben a hazaiak mestere időt kért, amikor az egy gólos vezetésért támadhatott a Füred. Az időkérés azonban nem volt eredményes, Paár labdaszerzést követően talált a kapuba, amikor már csak tíz másodperc volt a lefújásig. A hazaiak azonban még eljutottak a mi hatosunkig és Goór Kristóf piros lapot érő szabálytalanságát követően a játékvezetők időntúli hétméterest ítéltek. Bravúros védést mutatott be Nahaj a kapuban, így a miénk maradt az előny és két ponttal térünk haza a Balaton partról. Végeredmény 22-23.

Balatonfüredi KSE U21 - Agrofeed ETO-SZESE 22 - 23 /9-11/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai,  Bella 1, SOKORAY 1, Kőhalmi , Győri-Dani 2, GOÓR 1, SCHNEIDER 8, Vékony, Lakosy , CZENE 6, Papp 1, Hollós, PAÁR 3, Pordán , Edző: Deáki István.

Deáki István: „Hibáink ellenére nagyot küzdöttünk és sikerült nyerni a lelkes és ügyes balatonfüredi fiatalok ellen”