Hektikus játékkal nyert az ETO-SZESE

Döcögős, gólszegény  első tíz percet követően a jó védekezésnek köszönhetően gyors gólokkal tudtunk meglépni az 5. fordulóban.

Lassú lefolyású támadások és technikai hibák jellemezték mindkét csapat játékát, mindezt a 11. percben páros kiállítással tetéztük. A 13. percben Schneider hétméteres góljával még csak 4-4 volt az állás a mindkét térfélen elkövetett rengeteg technikai hibának köszönhetően. A második 10 percben aztán sikerült összeszedni a védekezést, így a kapuban Nahajnak is könnyebb dolga volt. A stabil védőfalnak és jó kapus teljesítménynek köszönhetően a győriek zsinórban három gólt is dobtak. Erre a vendég csapat válasza egy időkérés volt a 20. percben, szerencsére ez sem törte meg a zöldek lendületét és a 25. percben már öt góllal vezettünk (12-7). A félidő utolsó öt percére érkezve már csak két gólos előnyünk maradt, így Deáki mester is időt kért (12-10). Egy Kovácsovics bombával, majd Hollós szélső góljával ismét növelte előnyét csapatunk. A pihenőre így öt gólos előnnyel mehettünk (15-10).

A második félidő négy gyors százhalombattai góllal kezdődött (15-14), ezért ismét időkérésre volt szüksége csapatunknak. A negyvenedik percre újból közé tettük a négyet: 20-16. Sorozatos kettő perces kiállítások jellemezték a 40-50. perc közötti időszakot, azonban így is meg tudtunk lépni hat góllal. Az utolsó tíz percre két bombagóllal szállt be Kőhalmi, melyet megirigyelve Nahaj is bemutatott egy bravúros büntetővédést (28-22). A mérkőzés utolsó kettő percére fordulva emberhátrányba kerültünk, de ez sem tántorította el csapatunkat a gólok gyártásától. Kínaiból szerzett góljával Lakosy is hozzá tudott tenni a mérkőzéshez, csak úgy mint Kovácsovics utolsó másodperces góljával: végeredmény 31-25.

Agrofeed ETO-SZESE – Százhalombattai KE 31-25 /15-10/

Agrofeed ETO-SZESE: NAHAJ, Pulai, Szabó 1, SOKORAY, Bella 1, KŐHALMI 3, Győri-Dani 2, Goór 5, LAKOSY 4 , Kovácsovics 4, Vékony, Papp 3, Czene, SCHNEIDER 6, Hollós 3, Paár, edző: Deáki István.

Deáki István: Néha látványosan támadtunk, néha katasztrofálisan…